Jak úspěšně projít autoškolou?

V dnešní době již naprostá většina lidí má řidičský průkaz. Pro mnohé je to nedílná součást denního života, případně i toho profesního. I přes tuto skutečnost se pro mnoho lidí jeví autoškola jako zcela stresující zkouška života. Ne vždy to tak musí být. Po výběru té správné autoškoly Vás pak může čekat příjemný průběh celého výcviku a na závěrečné zkoušky půjdete připraveni a sebejistí.

Vše začíná výběrem správné autoškoly

Zde Vás odkážeme na náš článek, který je zaměřen právě na tuto situaci. Více informací se dočtete ZDE.

Teoretická část je pro Váš řidičský začátek velice důležitá, dozvíte se během ní mimo jiné fungování provozu v ohledu na dopravní značky, různé dopravní situace a pravidla silničního provozu. V této části dbejte opravdu pozor, protože se dozvíte informace, které se Vám budou hodit po celou Vaší řidičskou kariéru.

U praktické části začínáte seznámením se s výukovým vozidlem. To probíhá na uzavřených prostorách, kde si osaháte manipulaci s vozem, základy parkování a ovládání. Po pár hodinách na cvičišti zamíříte rovnou do provozu, kde strávíte několik hodin na méně náročných silnicích, následně pak také ve složitějším provozu. Instruktor Vás postupně připravuje na náročnější situace, se kterými se můžete setkat. Snažte se u praktické části poučit z vlastních chyb, které uděláte a berte tyto jízdy na 100% zodpovědně.

Příprava na závěrečné zkoušky bývá často podceněna samotnými uchazeči o řidičský průkaz, může to poté končit neúspěšnou zkouškou. Snažte se tomu tedy předejít důkladnou přípravou. Na webu Ministerstva dopravy si můžete neustále dokola zkoušet online testy, které Vás dostatečně na závěrečnou část autoškoly připraví. Po dokončení testu přecházíte na praktickou část zkoušky, tedy jízdy. Během ní jste v autě s Vašim instruktorem a zkušebním komisařem. Ač to pro mnohé bývá stresující, zkuste být co nejvíce v klidu. Dejte si pozor na zcela základní věci, jako jsou zapnutá světla, zapnutý bezpečnostní pás a další základy, které Vás u závěrečné zkoušky mohou překvapit.